O společnosti


ÚvodO společnosti

Výroba ozubených kol se v Plzni datuje od roku 1908 ve Škodových závodech, kde postupně dosáhla rozsáhlé produkce, prakticky pro všechny technicky existující typy ozubených soukolí. V roce 1993 navázala na její činnost společnost MKV s.r.o. a v současnosti úlohu pokračovatele plní společnost MKV ozubená kola s.r.o.

Sídlo společnosti se nachází v Plzni. S navázáním na dlouholeté zkušenosti firmy MKV s.r.o. a vysoké odbornosti jednatele společnosti se stala naše společnost, MKV ozubená kola s.r.o.,přední společností v oboru výroby převodových zařízení v České republice, a to jak v provedení standardních tak i atypických. Firma ej specializována na vývoj, konstruování a výrobu mechanických převodovek včetně výroby jejich náhradních dílů. MKV ozubená kola s.r.o. rovněž zajišťuje servisně-montážní služby.


Obory, ve kterých se můžete s našimi produkty setkat:

  • těžební průmysl a doprava materiálu
  • pohony v cementárnách
  • pohony ve válcovnách
  • energetika
  • gumárenský průmysl
  • všeobecné strojírenství


Certifikáty, které vlastníme:


Disponujeme velkým množstvím hotových projektů a díky pružnému přístupu k potřebám zákazníkům nacházíme uplatnění u stávajících strategických partnerů, ale i aktivně oslovujeme i nové klienty.

Poskytujeme odborné poradenství v oblasti průmyslových převodovek a ozubených kol, a to včetně odborných a znaleckých posudků. Základním předpokladem k zajištění trvalého rozvoje firmy jsou naši zaměstnanci, zkušení odborníci s dlouholetou praxí v oboru převodová zařízení.

Provádíme převážně zakázkovou výrobu a při realizaci svých dodávek spolupracujeme s předními výrobci jako např. ŽĎAS, ŠKODA Plzeň, Ata Finsko a jiných.